Przejdź do treści

Darmowa wysyłka - Oferta ograniczona 🚚

  Achilles

  Przywitaj się z Achilles

  Achilles jest dorosłym żółwiem skórzastym. Żółwie skórzaste są jednym z najbardziej zagrożonych gatunków żółwi morskich i są czwartym co do wielkości gadem na Ziemi. Ich cechą szczególną jest to, że nie mają kostnego pancerza.

  Achilles została znaleziona w maju 2021 roku na plaży wyspy Jupiter na Florydzie i umieszczono na niej nieszkodliwy tag, aby zbadać jej zachowanie i spróbować odkryć możliwe miejsce gniazdowania.

  Achilles to 1,83 metrowy samiec żółwia Leatherback (ostatni pomiar), który będzie mógł stać się jeszcze większy!

  Pływa po wodach Stanów Zjednoczonych, od Florydy po Nową Szkocję, w zależności od pory roku. Idealny plac zabaw dla żółwi Leatherback, który choć jest również domem dla wielu wielkich białych rekinów (które nie atakują olbrzymich żółwi takich jak Achilles) jest również miejscem bogatym w pożywienie.

  Achilles jest w stanie pokonać bardzo duże odległości w stosunkowo krótkim czasie i jest jednym z najbardziej zagrożonych gatunków żółwi morskich. Śledzenie go pozwala nam lepiej zrozumieć jego wybory migracyjne i wpływ globalnego ocieplenia na jego przestrzeń życiową.

  Gatunki: Żółw skórzasty (Leatherback Turtle)

  Rodzaj: Samiec
  Wysokość: 183 centymetry
  Imię: Achilles


  📍 Brak ostatnich ruchów? Nie martw się: satelity mogą nie być w stanie zlokalizować zwierzęcia przez kilka dni, w zależności od jego głębokości i pozycji.
  Prezentowane dane służą celom rozrywkowym i nie stanowią publikacji.